KONST / Litografier / Litografi 15385458
nr 1538 5458
Gabriel Burmeister
(1886-1946), Sverige
Litografi, Tryckt signatur, Papegoja. Bildmått: 39x38 cm, yttermått inklusive ram: 46x46 cm. Ej signerad
Gabriel Burmeister, svensk grafiker, målare och keramiker född 1886, död 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 maj 2023
kl 20:22:44
350 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr
Gabriel Burmeister
Läs mer om Gabriel Burmeister